Cyfrowy programator CPA 4.0

CPA 4.0 to specjalizowany sterownik przeznaczony do włączania i wyłączania oświetlenia ulicznego. Godziny włączania i wyłączania ustalane są na podstawie danych z tablicy wschodów i zachodów słońca oraz poprawek wprowadzonych przez użytkownika.

CPA steruje precyzyjnie pracą oświetlenia ulicznego. To urządzenie pozwala zredukować wydatki na oświetlenie do poziomu oczekiwań użytkownika.

Zamontowany w szafie oświetleniowej i odpowiednio zaprogramowany nie wymaga żadnej dodatkowej ingerencji. Steruje oświetleniem w cyklu rocznym, bez konieczności okresowego przestawiania. Jednokrotne zaprogramowanie pozwala na wieloletnie i niemal bezobsługowe sterowaniem oświetleniem przy wysokiej dokładności zapalania i gaszenia lamp.

Program który CPA posiada w pamięci, nie ulega wykasowaniu nawet w przypadku zaniku zasilania. Programowanie urządzenia odbywa się za pomocą przycisków sterownika lub przy pomocy bezprzewodowego pilota PS 5RC działającego w podczerwieni. Sterowniki CPA 4.0 są dostarczane z ustawionym czasem i datą, są również standardowo zaprogramowane.

Pilot nie jest konieczny do programowani sterownika, lecz znacznie ułatwia jego obsługę. Za pomocą pilota PS 5RC można dokonywać doraźnych zmian w nastawach CPA, jak również poprzez naciśnięcie jednego przycisku wprowadzić przygotowany wcześniej kompletny program. Pilot oblicza również czas świecenia lamp, a w jego pamięci można zapisać 10 kompletnych różnych programów. PS 5RC umożliwia także zablokowanie klawiatury w sterowniku CPA, co zapobiega wprowadzaniu zmian do sterownika przez osoby nieuprawnione.

Właściwości:

2 niezależne wyjścia sterujące oświetleniem oraz dodatkowe wyjście sterowania licznikiem dwutaryfowym
współpraca z wyłącznikiem zmierzchowym (nie jest wymagany)
łatwe wprowadzanie poprawek z klawiatury
współpraca z pilotem zdalnego wprowadzania nastaw przez łącze w podczerwieni
automatyczna zmiana czasu lato / zima
możliwość ograniczenia przerw nocnych w soboty, niedziele i święta

Parametry:

ilość obwodów: 2 niezależne
sterowanie licznikiem dwutaryfowym
obciążalność prądowa wyjść 10A/230V
zasilanie 230 V +5/-10% 50 Hz
temperaturowy zakres pracy -30/+50 oC
podtrzymanie 5 lat
dokładność zegara 16 sek/miesiąc
wymiary 105/90/75 (szerokość 6 modułów)
obudowa do montażu na szynie DIN 35 mm